9. júl 2023

Ako zistím, či mám sledované auto?

Opýtajte sa detektíva > Ako zistím, či mám sledované auto?

Rýchla detektívna služba

Prehliadka vozidla proti sledovacím zariadeniam.

Vaše kontaktné údaje, kde vás budeme kontaktovať

Otázka

Dobrý deň, obraciam sa na vás s nezvyčajnou, ale pre mňa veľmi dôležitou otázkou. Pred nedávnom som si kúpil luxusný automobil, ktorý som dlhodobo chcel vlastniť. V priebehu posledných dní som začal pociťovať zvláštnu „náhodnosť“ môjho pohybu s pohybom inými vozidlami na cestách. Zdá sa mi, že ma niekto neustále sleduje… Som laik, ale mám podozrenie, že moje auto môže byť sledované. Môžete mi napísať, ako môže byť moje auto sledované? Ďakujem za váš čas…

Odpoveď od:

Lukáš Tomík - Slovenská Asociácia Súkromných Detektívov

Mgr. Lukáš Tomík

Podpredseda & CEO SASD

Dobrý deň, v súčasnej dobe je možnosť sledovania vozidla viac než reálna.

Pokiaľ je vaše auto vyrobené po roku 2016, môže obsahovať tzv. eCall jednotku. Je to systém včasného varovania, ktorý je v Európskej únii povinný pre všetky nové modely automobilov. Tento systém obsahuje integrovanú SIM kartu, ktorá pri nehode automaticky vytočí hovor na jednotné európske číslo núdzového volania – 112. Aj keď je tento systém navrhnutý na záchranu životov, môže byť zneužitý na sledovanie vozidla, pretože sa neustále pripája na BTS stanice v okolí.

Ďalšou možnosťou, ako môže byť vozidlo sledované, je pomocou GPS jednotky. Tá môže byť buď priamo zabudovaná do vozidla, alebo naň pripevnená. Takéto zariadenia sú často veľmi malé a môžu byť skryté na mnohých miestach (ako sú podlahové koberce, palubové skrinky alebo na iných miestach pod vozidlom).

Posledná, ale menej pravdepodobná možnosť je sledovanie vozidla cez aplikáciu výrobcu vozidla. Veľa moderných vozidiel ponúka pripojenie na aplikáciu, ktorá umožňuje vozidlo sledovať a ovládať rôzne funkcie na diaľku. Ak sa prístup k tejto aplikácií dostane do nesprávnych rúk, môže byť aplikácia zneužitá na sledovanie polohy vozidla.

Metódy sledovania sa stávajú čoraz sofistikovanejšími. V prípade, ak vaše podozrenie pretrváva, môžete sa cez našu Asociáciu obrátiť na skúseného odborníka, ktorý sa zaoberá prehliadkami vozidiel a priestorov.

Na záver by som vám rád pripomenul, ak sa rozhodnete využiť služby cez iného poskytovateľa, výsledok nemusí byť vždy 100% zaručený. Detekcie GPS zariadení je komplexný proces, ktorý vyžaduje skúsenosti, odborné znalosti a prístup k správnym technológiám. Naši členovia sú vyškolení a majú prístup k najnovším technológiám potrebným na identifikáciu a odstránenie sledovacích zariadení.

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.