1. júna 2023

Čo robiť, keď ma niekto sleduje?

Opýtajte sa detektíva > Čo robiť, keď ma niekto sleduje?

Rýchla detektívna služba

Odhalenie stalkera

Vaše kontaktné údaje, kde vás budeme kontaktovať

Otázka

Dobrý deň, nedávno som spozoroval nezvyčajné udalosti, ktoré sa mi javia ako keby ma niekto sledoval. Začalo to náhodnými hovormi a postupne sa to zhoršovalo. Každý deň vidím rovnaké auto na rôznych miestach. Mám pocit, že ma niekto sleduje. Môžete mi prosím poradiť, čo by som mal v tejto situácii robiť?

Odpoveď od:

Lukáš Tomík - Slovenská Asociácia Súkromných Detektívov

Mgr. Lukáš Tomík

Podpredseda & CEO SASD

Dobrý deň. Je možné, že nejaké z udalostí ktoré ste si všimli, môžu byť náhodné alebo vysvetlelné inými spôsobmi. To však neznamená, že by ste mali ignorovať svoje pocity.

Ak máte podozrenie, že vás niekto sleduje, odporúčal by som vám zdokumentovať všetky nezvyčajné udalosti, ktoré vás k tomuto podozreniu viedli. Detailne zaznamenajte dátum, čas, miesto, evidenčné čisla vozidiel a podrobnosti o tom, čo sa stalo. Získané informácie môžu byť nesmierne užitočné pri vyšetrovaní (či už pre políciu alebo súkromného detektíva).

Ďalším krokom je informovať o svojich obavách políciu. Budú chcieť vedieť o všetkých incidentoch, ktoré ste si všimli a môžu vám tiež poskytnúť ďalšie rady alebo podporu. Zároveň by ste mali informovať svoju rodinu alebo priateľov o vašich obavách, aby mohli byť tiež na pozore.

Užitočné je taktiež investovať do bezpečnostných opatrení. Kamery alebo alarmy môžu pomôcť v prípade, ak by sa niekto pokúsil vniknúť do vášho obydlia. Ak máte možnosť, zmeňte aj svoje denné rutiny, aby ste neboli predvídateľný.

V závislosti od závažnosti situácie, by ste mohli zvážiť aj najatie súkromných detektívov.

Je dôležité, aby ste sa cítili bezpečne. Nenechajte sa odradiť od hľadania pomoci, ak si myslíte, že ju potrebujete.

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.