15. júna 2023

Čo robiť, keď ma niekto vydiera?

Opýtajte sa detektíva > Čo robiť, keď ma niekto vydiera?

Otázka

Dobrý deň, mám na vás zložitú otázku, ktorá sa týka mojej nepríjemnej situácie… Pred mesiacom som sa dostal do konfliktu s jednou osobou, ktorá teraz využíva moju nevýhodnú pozíciu. Táto osoba má nejaké kompromitujúce fotky, ktoré môžu poškodiť moju povesť. Takisto tu existuje aj tretia osoba, ktorá je svedkom celej situácie, no je v tom so mnou a tiež sa bojí následkov. Aké sú moje možnosti a čo mám robiť v takejto situácii? Ako sa mám postaviť k vydieraniu? Ďakujem za vašu odpoveď.

Odpoveď od:

Súkromný detektív

Mgr. Peter Kováčik

Podpredseda & Súkromný detektív

Dobrý deň, vaša situácia je nesmierne zložitá a veľmi dobre chápem vaše obavy a neistotu, ktorú cítite. Situáciu v ktorej sa nachádzate, nemožno brať na ľahkú váhu a vyžaduje okamžité konanie.

V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že vydieranie je trestným činom a trestá sa odňatím slobody.

Chápem, že vzhľadom na kompromitujúce materiály, ktoré by mohli poškodiť vašu povesť, sa nechcete obrátiť na políciu. No mali by ste túto možnosť ešte zvážiť. V prípade keď chcete situáciu riešiť iným spôsobom, je dôležité zhromaždiť všetky dôkazy o vydieraní. Tieto dôkazy by mohli byť v rôznej forme – písomné alebo zvukové (záznamy vyhrážok, elektronické správy, alebo dokonca svedectvá osôb). Taktiež ďalšia osoba, ktorá je v situácií s vami, by mohla byť nesmierne cenným zdrojom informácií a dôkazov (ak je ale samozrejme ochotná poskytnúť svedectvo alebo pomôcť pri zhromažďovaní dôkazov).

Okrem toho, by ste mohli využiť detektívne služby. Detektívi by sa mohli pokúsil získať viac informácií o osobe, ktorá vás vydiera. Je možné, že má v minulosti záznam v trestnom registri za vydieranie alebo iný trestný čin.

Vydieranie je nespravodlivé a neprijateľné. Nikto by nemal byť nútený cítiť sa ohrozený alebo bezmocný. Musíte sa postaviť proti tomuto vydieraniu a zachovať vaše práva a dôstojnosť.

Na záver by som rád povedal, že aj keď je vaša situácia zložitá a náročná, nie ste v tom sám. Existujú odborníci a inštitúcie, ktoré sú pripravené a schopné vám pomôcť. Vždy sa môžete obrátiť na právnikov, psychológov a samozrejme aj na nás, súkromných detektívov. 

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.