1. júna 2023

Môžem použiť rušičku signálu, keď mám podozrenie, že ma niekto sleduje?

Opýtajte sa detektíva > Môžem použiť rušičku signálu, keď mám podozrenie, že ma niekto sleduje?

Otázka

Pozdravujem, mám na vás jednu otázočku. Myslím si, že ma posledné týždne niekto sleduje. Premýšľal som nad tým, že si kúpim rušičku signálu, aby som zamedzil možnému sledovaniu. Je to efektívne riešenie? Alebo, čo by ste mi ako súkromný detektív odporučil?“

Odpoveď od:

Lukáš Tomík - Slovenská Asociácia Súkromných Detektívov

Mgr. Lukáš Tomík

Podpredseda & CEO SASD

Dobrý deň, rušičky signálu sú vo väčšine krajinách vrátane Slovenska nelegálne. Používanie rušičky môže narúšať nielen potenciálne sledovacie zariadenia, ale aj iné zariadenia v blízkosti (vrátane tých, ktoré môžu byť dôležité pre bezpečnosť, ako sú mobilné telefóny alebo rádiokomunikácia hasičov/polície). Používanie môže mať vážne dôsledky a viesť k vysokým pokutám a trestným postihom.

Pokiaľ ide o efektivitu, rušičky signálu môžu byť účinné pri blokovaní niektorých typov sledovacích zariadení (gps, odposluchy a iné). Ale nie sú účinné proti všetkým typom (diktafóny, offline gps…).

Jednou z alternatív, ktorú by ste mohli zvážiť, je obrátiť sa na profesionálnu pomoc. Naši členovia majú skúsenosti a vybavenie potrebné na identifikáciu a odstránenie sledovacích zariadení. Plus vám môžu pomôcť zhromaždiť dôkazy o sledovaní.

Rovnako je dôležité spomenúť, že dlhodobé vystavenie silným signálom môže mať zdravotné dôsledky. Elektromagnetické pole, môže interferovať s bioelektrickou aktivitou vášho tela (symptómy sú napríklad: bolesti hlavy, nespavosť, únava, stres, depresia a dokonca aj niektoré formy rakoviny). Čím je silnejší signál a čím dlhšie ste mu vystavený, tým je riziko vyššie.

Dúfam, že vám tieto informácie budú užitočné. Ak máte ďalšie otázky alebo obavy, neváhajte ma kontaktovať.

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram