19. júla 2023

Môžete analyzovať aj iné fyzické stopy ako DNA?

Opýtajte sa detektíva > Môžete analyzovať aj iné fyzické stopy ako DNA?

Otázka

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je možné vo vašom laboratóriu analyzovať nielen vzorky DNA, ale aj iné fyzické stopy, ktoré by mohli pomôcť pri objasnení prípadu? Konkrétne mám na mysli stopy ako sú vlasy, tkanivá alebo odtlačky obuvi. V prípade, že takéto analýzy robíte, môžete mi prosím poskytnúť viac informácií o tom, ako prebiehajú a ako môžu pomôcť? Veľmi pekne vám ďakujem za vašu odpoveď.

Odpoveď od:

Súkromný detektív

Mgr. Peter Kováčik

Podpredseda & Súkromný detektív

Dobrý deň, áno. Vo forenznej analýze sa dokážeme zaoberať rôznymi druhmi fyzických stôp, nielen DNA. Každý typ stopy nám poskytuje unikátne informácie, ktoré môžu byť kľúčové pri vyšetrovaní prípadu.

Vlasy a tkanivá môžu byť skúmané nielen kvôli DNA, ale tiež kvôli prítomnosti iných stôp, ako sú napríklad toxíny alebo drogy. Môžu tiež ukázať stopové množstvá chemikálií, ktoré môžu naznačovať napríklad dlhodobú expozíciu toxínom.

Odtlačky obuvi sú tiež veľmi užitočné, pretože nám môžu pomôcť určiť, kde sa podozrivá osoba nachádzala a aký druh obuvi mala na sebe. Tieto dôkazy môžu byť porovnané s databázami odtlačkov obuvi a môžu poskytnúť dôležité indicie.

Analyzujeme tiež ďalšie typy stôp, ako sú odtlačky prstov, značky nástrojov, zvyšky výbušnín a mnoho iných. Každá stopa je dôležitá a môže byť kľúčová pri vyriešení prípadu.

Verím, že vám tieto informácie pomôžu lepšie pochopiť, ako pracujeme a aké stopy môžeme analyzovať. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram