18. september 2023

Sú výsledky DNA použiteľné pred súdom?

Opýtajte sa detektíva > Sú výsledky DNA použiteľné pred súdom?

Otázka

Dobrý deň, čaká ma súd o deti a chcem si objednať analýzu DNA, aby som dokázal biologické rodičovstvo. Môj advokát mi však povedal, že dôkazy získané prostredníctvom súkromných detektívov nemusia byť nutne uznané v súdnom procese. Sú výsledky DNA použiteľné na súde?

Odpoveď od:

Súkromný detektív

Mgr. Peter Kováčik

Podpredseda & Súkromný detektív

Dobrý deň, vaša otázka je veľmi dôležitá a pravdepodobne sa týka mnohých ďalších klientov. Podľa slovenskej legislatívy, detektívne kancelárie môžu vykonať analýzu DNA, ale výsledky z takýchto testov nie sú všeobecne uznané ako dôkazy v súdnych konaniach.

Forenzné služby sú primárne zamerané na poskytnutie informácií pre osobné a súkromné účely. Ak potrebujete DNA analýzu ako súdny dôkaz, je vždy najlepšie postupovať prostredníctvom príslušných súdnych kanálov, ktoré sú na to určené a ktoré môžu zabezpečiť, že výsledky budú zákonné.

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram