2. apríl 2024

Poslal som peniaze podvodníkovi

Opýtajte sa detektíva > Poslel som peniaze podvodníkovi
Poslal som peniaze podvodníkovi
Poslal som peniaze podvodníkovi postup
Súkromný detektív

+30

Členovia našej Asociácie vám diskrétne poskytnú profesionálne detektívne služby na celom území SR.

Chcete odhaliť identitu podvodníka ktorý vás okradol?

Vaše kontaktné údaje, kde vás budeme kontaktovať
Odoslaním dopytového formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov podľa GDPR

Otázka

Dobrý deň, mám na Vás veľmi dôležitú otázku a dúfam, že mi budete vedieť poradiť. Pred niekoľkými mesiacmi som na sociálnej sieti nadviazal komunikáciu s ženou, ktorá mi písala na Messenger. Všetko začalo nevinne, no postupne sa naše rozhovory stali intímnejšími a dôvernejšími. Po nejakom čase mi povedala, že by sa chcela presťahovať ku mne a začať spoločný život. Hovorila, že pre náš nový začiatok potrebuje poslať zlato, ktoré má v zahraničí. Aby sa tak mohlo stať, potrebovala od mňa finančnú pomoc na rôzne poplatky a dane. Celkovo som jej poslal viac ako 145 000 EUR. Teraz si začínam uvedomovať, že som možno bol podvedený.

Chcem sa opýtať, či existuje spôsob, ako si môžem sám pomôcť zistiť, či bola táto žena skutočná, alebo išlo len o podvod. Existuje nejaká možnosť, ako vysledovať, kam moje peniaze išli, a či je šanca ich nejako získať späť? Tiež by ma zaujímalo, ako mi môžu Vaše detektívne služby cez Asociáciu pomôcť v tejto situácii. Ďakujem vám za akúkoľvek radu alebo pomoc.

Odpoveď od:

Dobrý deň,

Na základe opisu vašej situácie sa zdá, že ste sa mohli stať obeťou sofistikovaného typu podvodu známeho ako „romantický podvod“ alebo „love scam“. Tento druh podvodu je bohužiaľ čoraz častejší a využíva citové puto, ktoré podvodníci vytvoria so svojimi obeťami. Podvodníci v týchto prípadoch často tvrdia, že potrebujú finančnú pomoc z rôznych dôvodov, ako sú poplatky za presun cenností, zdravotné výdavky alebo cestovné náklady. Váš prípad, kde osoba tvrdí, že potrebuje poslať zlato a žiada o finančnú pomoc na úhradu rôznych poplatkov a daní, je typickým príkladom tohto modus operandi.

V prvom rade je dôležité, aby ste vedeli, že v situácii, akou prechádzate, nie ste sami. Mnoho ľudí po celom svete sa stalo obeťami podobných podvodov. Cítiť sa zradeným alebo hanbiť sa nie je správna reakcia. Podstatné je konať čo najrýchlejšie a snažiť sa situáciu napraviť.

Prvým krokom by mala byť snaha o zachovanie celej komunikácie a finančných transakcií s touto osobou. Tieto informácie sú kľúčové pre akékoľvek ďalšie šetrenie. Ďalej je kľúčové kontaktovať vašu banku, aby ste sa informovali, či existujú spôsoby, ako transakcie stopnúť alebo dokonca zvrátiť. Podanie trestného oznámenia na polícii je ďalším dôležitým krokom. 

Detektívi v našej Asociácií majú bohatú prax v identifikácii a riešení romantických podvodov a podobných online podvodov. S použitím špičkových technológií a metodík môžeme vykonať rozsiahle šetrenie, ktoré zahŕňa analýzu digitálnej komunikácie, overenie identity podozrivých a lokalizáciu finančných transakcií.

Okrem toho, vďaka našim kontaktom a spolupráci s inými organizáciami a úradmi môžeme podniknúť kroky k zisteniu, či existuje reálna osoba za profilom, s ktorým ste komunikovali, alebo či ide o falošnú identitu. V prípade, že sa podarí identifikovať podvodníka alebo sieť, ktorá stojí za týmto podvodom, môžeme vám tiež poskytnúť poradenstvo ohľadne ďalších krokov, vrátane možnosti žaloby na vrátenie financií.

Na záver, je dôležité pripomenúť, že pri riešení takýchto situácií je dôležitá rýchlosť. Ak máte záujem o naše služby alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte ma kontaktovať. Našou prioritou je vám poskytnúť podporu a odborné služby, ktoré vám pomôžu prekonať túto náročnú situáciu.

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

Opýtajte sa detektíva

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov
Súkromný detektív

+30

Viac ako 30 odborníkov

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.

Od svojho vzniku sme výrazne posunuli Slovenskú detektívnu scénu vpred. Zastupuje vybrané detektívne kancelárie, ktoré splnili prísne kritériá členstva, čím zabezpečuje najvyššie štandardy profesionality a integrity. Taktiež vydávame preukazy súkromných detektívov…

Náš Instagram

O našej Asociácii

Naša Asociácia je rešpektovanou a uznávanou organizáciou, ktorá spája a koordinuje prácu vybraných detektívnych kancelárií.